Hakkımızda

4099 defa okundu

Üniversitemizin Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları (ÇP) ile diğer uluslararası ve ulusal proje fonlarını kullanarak proje önerileri hazırlamasını ve proje yapmasını sağlamak, hazırlanan ulusal ve uluslararası proje önerilerinin sayısı ve niteliğini artırmak ve kabul edilen proje önerilerinin sayılarını artırmaktır.

AB ÇP projelerinde karşılıklı bilgi, deneyim ve teknolojileri paylaşmak, proje üretmek isteyen öğretim elemanlarımıza proje ortağı bulmada yardımcı olmak, karşılaşılan her türlü sorunda teknik destek sağlamak amaçlanmaktadır.

Misyon

Ofisin genel anlamda misyonu, üniversitenin stratejik amaçları doğrultusunda, ulusal ve uluslararası proje önerisi hazırlama, proje yapma alanında etkili ve verimli idari servisi sağlamaktır. Bu doğrultuda, akademik personel ve idari birimler ile işbirliği içerisinde çalışır.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde araştırma yönetimi ve proje önerisi hazırlama, stratejik bir çabadır ve bu süreç proje geliştirme ile başlar. Proje Çağrı Ofisi Koordinatörlüğü, kontrat ve öncesi teklif aşamasına ilişkin faaliyetlerin yürütülmesine olduğu kadar, sözleşme kazanıldıktan sonraki proje yönetimi ve fon yönetimi süreçlerine de yardımcı olur.

Vizyon

Proje Çağrı Ofisi Koordinatörlüğü, proje önerisi hazırlama, araştırma yönetimi, proje kontrat ve öncesi teklif aşamasına ilişkin faaliyetlerin yürütülmesi, sözleşme kazanıldıktan sonraki proje yönetimi ve fon yönetimi süreçleriyle üniversitemizde uluslararası düzeyde rekabet edebilir, üstün nitelikli uluslararası projeler yapmasına, yönetilmesine ve üretilmesine yardımcı prensip edinmiş bir koordinatörlük olmaktır.

 

Çağrı Adı Son Başvuru Tarihi